Server: Difference between revisions
Appearance
Created page with "{| class="wikitable" ! name ! port ! choices |- | ansible | | |- | apache (web) | 80, 443 | |- | backup | | |- | DHCP | | |- | DNS | | |- | Flask | | |- | ftp | |..." |
No edit summary |
||
| Line 74: | Line 74: | ||
| UPnP | | UPnP | ||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
| vnc | |||
| 5900 | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Revision as of 10:59, 19 December 2020
| name | port | choices |
|---|---|---|
| ansible | ||
| apache (web) | 80, 443 | |
| backup | ||
| DHCP | ||
| DNS | ||
| Flask | ||
| ftp | ||
| Git | ||
| grafana | ||
| Jenkins | ||
| media | kodi, plex | |
| NAS | ownCloud, Samba, openMediaVault | |
| nginx (web) | ||
| ssh | 22 | |
| SQL | redis, postgres, MongoDB | |
| torrent | ||
| UPnP | ||
| vnc | 5900 | |
| vpn |